plastove okna BS

Naša ponuka

Dodávka okien a dverí plastových alebo euro profilov

Konkrétny dátum dodávky závisí vždy od požiadavky zákazníka, prípadne zadávateľa stavby. Minimálny čas dodania od prijatia objednávky je 2 týždne. Tento čas je potrebný na výrobu objednaného typu sortimentu v požadovanej kvalite, veľkosti a farebnom prevedení. Pri podpísaní záväznej objednávky je potrebné zložiť 75% zálohu z konečnej fakturovanej sumy.

Dodávka kompletného príslušenstva 


2) vonkajšie a vnútorné parapety
3) Interiérové žalúzie 
4) Sieťky proti hmyzu

Nezabúdajte na správnu montáž....


Firma Bspol nezabúda ani na kvalitu montáže, riadime sa tým, že správna montáž je až 80 % úspechu. Pri montáži používame certifikovaný systém PU pien a pások firmy SOUDAL. Celkový proces osadenia nových okien je technicky náročná vec, ktorá pozostáva z viacerých rovnako dôležitých etáp. Predpokladom správnej montáže je najmä zameranie a technický návrh konštrukcie okna vyškolenou a skúsenou osobou. Následne sa pripravujú otvory na osadenie okna, pričom je vhodné, keď je celý otvor súdržný, vyspravený a bez prachových nečistôt.
Na rad prichádza samotná montáž okien, pri ktorej firma Bspol odporúča používať na ochranu špáry tesniace pásky, ktoré sa lepia z interiéru aj z exteriéru. Jednou z hlavných funkcií interiérovej pásky je ochrana špáry pred prienikom vodných pár z interiéru. Len pre zaujímavosť uvedieme výstižný príklad. Trojčlenná domácnosť vyprodukuje svojou činnosťou denne 6 až 8 litrov vody do ovzdušia. Táto neustále vznikajúca vlhkosť má snahu dostať sa cez okennú špáru z nášho bytu von. Okenná špára sa až donedávna štandardne vypĺňala len polyuretánovou penou a vyspravila omietkou. Takto nechránená špára je však ľahko prístupná tlaku a vlhkosti z interiéru, čo spôsobuje vlhnutie a stáva sa studeným povrchom v byte. Dôsledkom toho je následné zrážanie vlhkosti a možný vznik plesní.

Exteriérová páska zas poskytuje montážnej pene ochranu pred vonkajšími vplyvmi, ako sú dážď či UV žiarenie, ale zároveň umožňuje jej odvetrávanie, čím sa zabraňuje jej následnému znehodnoteniu. Z toho vyplýva, že špára chránená tesniacimi páskami si zachováva dlhodobo svoju funkčnosť a stabilitu.
Po montáži je dôležité nezabudnúť na včasné odstránenie ochranných pások a fólií z výrobkov a vo vlastnom záujme aj na celkovú ochranu proti znečisteniu a poškodeniu v prípade pokračovania stavebných prác. Montážou okien však naša starostlivosť o zákazníka nekončí – sme pripravení riešiť prípadné problémy v rámci záručného servisu a reagovať na požiadavky zákazníkov po uplynutí záručnej lehoty. Preto sú naši vyškolení pracovníci a autorizované montážne skupiny pre vás vždy k dispozícii.
Údržba a čistenie plastových okienPlastové okná dodávané našou firmou sú vybavené celoobvodovým kovaním WINKHAUS AUTOPILOT, ktoré umožňuje uviesť krídlo do štyroch polôh – zatvorené, otvorené, sklopené a štrbinové vetranie.

Čistenie plastových okien


Vaše nové plastové okná nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Profily sú vyrobené z materiálu, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom. Profily znečistené zvyškami malty a farby po stavebnej činnosti je nutné odstraňovať veľmi opatrne, nikdy nie na sucho, ale za výdatného namáčania vodou s malou dávkou umývacieho tekutého prostriedku. Je veľmi dôležité odstrániť zvyšky malty alebo iných tuhých materiálov z oblasti tesnenia, kovania a odvodňovacích drážok, ktoré nájdete v spodnej časti rámu. Odvodňovacie drážky udržujte čisté, ich upchatie môže spôsobiť zhoršenie funkcie výrobku. Pre bežné umytie profilov sa používajú obyčajné saponáty a umývacie prostriedky. Nepoužívajte prostriedky s obsahom piesku, drátenku, chemikálie a rozpúšťadlá na báze acetónu, benzínu, trichloru a pod. Takéto prostriedky narušujú povrch plastu, ktorý stráca lesk, prípadne môže dôjsť k rozleptaniu povrchu plastu. Ochranné fólie je nutné z plastových profilov a výplní odstrániť do 1 mesiaca od ich dodania a montáže. V priebehu murárskych prác musí byť povrch profilu riadne chránený, doporučujeme použiť krepovú pásku (ľahko sa odstraňuje).

Údržba tesnenia


Tesnenie podlieha prirodzenému starnutiu. Aby zostalo pružné a funkčné čo najdlhšie, natrite ho minimálne raz do roka preparátom na báze silikónu. Ak ho premažete bežným olejom, ten naviaže na seba prach a tesnenie bude "lepkavé".

Údržba kovania


Pohyblivé časti kovania, ktoré sú mechanicky najviac namáhané, je potrebné aspoň dvakrát do roka premazať olejom, aby sa ľahko pohybovali. Zmenšením trenia sa zvyšuje životnosť kovania.

Stretnutie

stretnutie

Dohodnite si s nami stretnutie, povedzte nám vaše požiadavky a predstavy o vašich nových dverách, alebo oknách.

Rozpočet

rozpocet

Po dohode s vami vykonáme zameranie priamo na mieste a pripravíme vám rozpočet na dodávku a montáž okien, alebo dverí.

Montáž

montaz

Následne vyrobíme a dodáme vami objednané produkty a vykonáme samotnú montáž s použitím moderných technológií.

Produkt

produkt

Výsledkom celého procesu je kvalitný produkt, ktorý spĺňa nielen požiadavky na príjemný vzhľad, ale je hlavne vysoko funkčný a účinný.

Návrat hore